"Tam, gdzie spadają anioły" Dorota Terakowska

F E N O M E N A L N A

                               P O R U S Z A J Ą CA

                                               S Z C Z E R A

                                                               P I Ę K N A

                                                                              M A G I C Z N A


„Tam gdzie spadają anioły” to jedna z najlepszych książek w dorobku Doroty Terakowskiej- tak twierdziłam, twierdzę i twierdzić będę. Ktokolwiek jeszcze jej nie czytał- niech nadrobi stratę. Ta powieść potrafi zmienić spojrzenie na świat. Sprawi, że zechcemy coś zmienić. Do niektórych fragmentów wracać można co chwilę- mają one w sobie magię, która ogarnia nas z każdą literą i słowem. Mamy wrażenie jakby autorka przemawiała prosto do naszego serca.

Człowiekowi brakuje słów gdy chcę opisać książkę naprawdę dobrą. Boi się że nie odda jej wspaniałości. Że inni nie zwrócą na nią uwagi właśnie przez to, że użył takiego zasobu słów, a nie innego. Czuliście to kiedyś? Ja czuje w tej chwili. Bo „tam gdzie spadają anioły” nie jest zwyczajna. Jest jedyna w swoim rodzaju.

Ewa, jako małą dziewczyna traci swojego Anioła Stróża- Ave- który zostaje strącony przez czarnego. Od tego czasu życie dziewczynki pełne jest krzywd i niepowodzeń- mała ciągle ląduje w szpitalu ze złamaniami, skręceniami czy urazami. Wszyscy powtarzają że ona z tego wyrośnie, że małe dzieci tak mają… Jednak Ewa dorasta i nic się nie zmienia. Jest znacznie gorzej- bo na rodzinę dziewczynki i na nią spada straszna diagnoza. Białaczka. Nie ma ratunku. Chemioterapia przyniesie małej tylko więcej cierpienia. A wszystko przez brak Anioła Stróża, który ukrywa się w niedokończonej budowli na terenie osiedla Ewy. Czy dziewczynkę da się uratować? I czy odnajdzie ona swojego Anioła Stróża?

Chciałabym, ale nie mogę. Brakuje słów aby oddać piękno tej książki. Wiem że się powtarzam. Wiem że cała ta wypowiedź nie ma najmniejszego sensu, ale jeżeli ktoś dotrwał do końca to chce powiedzieć z całego serca że POLECAM. Wszystkim i każdemu z osobna.Za książkę pragnę gorąco podziękować Wydawnictwu Literackiemu!

CONVERSATION

22 komentarze:

 1. Uwielbiam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jakiś czas temu, cudowna książka, do tej pory jak o niej pomyślę to czuję taki dreszczyk :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie więc książkę na pewno przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tę książkę i nawet mi się podobała, choć bez większych zachwytów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka aniołów już od dawna trafia w moje gusta, dlatego mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się zapoznać z tą książką :) Tym bardziej, że tak bardzo zachęcasz ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie pozostaje mi nic innego jak ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam ją już jakiś czas temu i bardzo mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze z przyjemnością do niej wracam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam, że po tej lekturze dosłownie "połknęłam" całą pozostałą twórczość Terakowskiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Krótka, a jakże wiele dająca do myślenia recenzja :)
  Książkę mam u siebie na półeczce przeczytaną i zrecenzowaną :)
  I w całości popieram - jest wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie dziwię się, że zabrakło Ci słów do napisania recenzji. Czasami słowa to za mało, aby oddać nasz zachwyt nad książką :) "Tam gdzie spadają anioły" polecam każdemu, piękna książka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam tę pozycję już dawno. NIe byłam nią tak oczarowana jak Ty. Uważam ją raczej za przeciętną. Cieszę się, że jednak przypadła Ci do gustu :)
  Pozdrawiam i zapraszam for me :3

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja ulubiona książka tej autorki, choć "Ono" również plasuje się wysoko, a i inne jej książki bardzo lubię!

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam tę książkę, cudna okładka, muszę mieć!

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaciekawiłaś mnie pierwszym początkiem recenzji, widać, że książka ciebie OCZAROWAŁA! Z chęcią wyruszę w podróż do magicznego świata. :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam i również polecam każdemu. Niesamowita książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam niedawno tę książkę i byłam ( jestem nadal) nią oczarowana. Jest wspaniała!! Niestety opinii o niej na blogu nie umieściłam.

  OdpowiedzUsuń