lipca 2015 - Biblioteka pod Marcepanem

środa, 29 lipca 2015

Ahoj, piraci! "Republika Piratów" Colin Woodard
Od dziecka kochałam historię o piratach –nie bałam się Czarnobrodego, oglądałam wszystkie  bajki na temat korsarzy, w tym Piratów z Karaibów : Pierścień i Róża którą mam do tej pory i chociaż teraz jest dla mnie bezsensowa, często wracam do niej z wielkim sentymentem. Gdy do kin weszły filmy o piratach z Johny’m Deep’em w roli głównej byłam wtedy jeszcze dzieckiem, ale każdą część śledziłam z zapartym tchem i nadal często do nich wracam. Od tych filmów rozpoczęła się również moja wielka miłość do aktora, która ogrywał rolę Jacka Sparrowa, ale pewnie nie należę do mniejszości. 


poniedziałek, 27 lipca 2015

Najważniejsze to  trzymać się razem! "Cudze jabłka" Agnieszka Krakowiak-Kondracka PRZEDPREMIEROWO

Każdy z nas marzy o szczęśliwym i wspaniałym życiu wypełnionym miłością, podróżami i bezpieczeństwem. Marzy nam się dobry samochód, bogato wyposażony dom. Nie chcemy liczyć się z pieniędzmi. Niestety, nie wszyscy mogą powiedzieć że spełniły się ich marzenia – muszą ciężko pracować aby zarobić na utrzymanie, nie wysyłają dzieci do drogich szkół i oszczędzają na każdym kroku. Jednak są szczęściarze którzy nie liczą się z groszem, mieszkają w wspaniałych  apartamentowcach, na wakacjach wynajmują tylko najdroższe hotele… Ale koło fortuny się toczy i los może odwrócić się o 180stopni. Wtedy ich życie, cały ich świat wali się na głowę.

niedziela, 26 lipca 2015

Mam wrażenie że to sen. "Miasto Popiołów" Cassandra Clare

MIASTO KOŚCI | MIASTO PIOPIOŁÓW | MIASTO SZKŁA | MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW | MIASTO ZGUBIONYCH DUSZ | MIASTO NIEBIAŃSKIEGO OGNIA

Od dziecka kochałam baśnie – świat wróżek, czarodziejek, wilkołaków i wampirów. Moja pasja do świata magicznego zaczęła się od Harry’ego Pottera. Potem poddałam się wszech ogarniającej modzie na Zmierzch i oczywiście na wampiry i wilkołaki. Potem nadszedł czas przeróżnych powieści, które przedstawiały świat magiczny w przeróżny sposób. Nic dziwnego że zainteresowałam się sagą napisaną przez Cassandrę Clare – Darami Anioła.

piątek, 24 lipca 2015

Witamy ponownie w Palokaski. "Noora" J.K Johansson
LAURA | NOORA| VENLA

Kiedy za oknem panuje skwar, żar leje się z nieba i powietrze stoi najlepiej sięgnąć po książkę – rozerwie, nie znudzi, pobudzi, zaskoczy, może rozbawi.  Jedni w wakacyjne dni sięgają po romanse inni natomiast wolą spędzić ten czas badając tropy, zbierając poszlaki i tropiąc morderców, dlatego z wielką radością sięgnęłam po kolejną część trylogii Miasteczka Palokaski –Noorę.


czwartek, 23 lipca 2015

Reinkarnacja. "Jej wszystkie życia" Kate Atkinson

Deja vu- francuski e słowo które zna niemal każdy. Określa ono odczucie, że dane wydarzenie już kiedyś przeżyliśmy. Ile to razy w pewnym momencie myślimy : chwila, to już się przecież zdarzyło, ja wiem co się zaraz stanie. Na pewno nie raz i nie dwa zdarzyło się to i wam . Jest to trochę przerażające ale jednocześnie fascynujące zjawisko, jako że nikt jeszcze tego naukowo nie wyjaśnił. Jednak pomyślmy jakby to było przeżywać swoje życie raz za razem, za każdym razem zaczynając od punktu, zdarzenia, splotu okoliczności przez które nasze życie potoczyło się tak a nie inaczej.

poniedziałek, 20 lipca 2015

Ileż tutaj jest książek! "Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Robert i Róża" Małgorzata Klunder
Robert i Róża | Droga do Achtoty | Każdy wschód słońca | Tadeusz od spraw zwykłych

Nizołkowie wydają się normalną rodziną – z wadami, z przyzwyczajeniami, z własnymi bzikami. I chociaż są obcy to czytając książkę Małgorzaty Klunder to czułam się częścią tej wspaniałej i śmiesznej familii. Bo od przygód Nizołków nie sposób się oderwać.

czwartek, 16 lipca 2015

Ile nieszczęść skrywa kartonowe pudło? Pudło i inne nieszczęścia, Anna M. Zawadzka
Tekturowe pudełko w naszej rodzimej, polskiej kulturze osiągnęło już miano zabójcy. Więcej nie muszę dodawać, wszyscy kojarzą tragiczną śmierć Hanki, bohaterki serialu M jak miłość, która wjechała samochodem w kartony. I nie liczy się to że później scenarzyści wytłumaczyli dlaczego jedna z głównych bohaterek popularnego tasiemca zmarła, Polacy i tak za zabójców Hanki uważają tekturowe pudła. Dlatego gdy zobaczyłam przewrotny tytuł książki Anny Zawadzkiej bez zastanowienia po nią sięgnęłam – komedie kryminalne to mój konik, bawię przy nich świetnie, a ten tytuł jeszcze bardziej poruszył moją ciekawość. Nic tylko czytać.

środa, 8 lipca 2015

Gorący, włosko-maltański romans. "Kochanek z Malty" Melissa Moretti
Upalne dni, żar lejący się z nieba…. O wyjściu na dwór do godziny  17 nie ma nawet co myśleć, chyba że ktoś lubi być przypalany przez słońce. Więc co tu robić? Odpowiedź nasuwa się sama – czytać. Najlepiej książkę, która rozbawi, wciągnie, ale jednocześnie  nie będzie wymagająca.  Dlatego sięgnęłam po Kochanka z Malty.

środa, 1 lipca 2015

Psychofan. "Miesry" Stephen King
King to marka sama w sobie. Każdy mól książkowy zna jego nazwisko i może wymienić minimum trzy jego powieści. Nawet osoby które z książkami mają tyle wspólnego co pies z kotem wiedzą kim jest Stephen King, a każdy kto w słowo wpisane się prędzej czy później po mistrza horroru sięga. Jak na razie za mną dwie powieści tego autora – Carrie, która wcale mnie nie przeraziła, oraz Komórkę– która owszem, dobrym horrorem była, ale zakończenie mi się nie spodobało i jako że mam w planach film na podstawie Misery,  sięgnęłam i po pierwowzór.

@templatesyard