sierpnia 2015 - Biblioteka pod Marcepanem

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Niziołkowie witają (znowu) ! Droga do Achtoty, Małgorzata Klunder


ROBERT I RÓŻA | DROGA DO ACHTOTY | KAŻDY WSCHÓD SŁOŃCA | TADEUSZ OD SPRAW ZWYŁYCH

Wróciłam na ulicę Pamiątkową do rodziny Niziołków. I poczułam się jak pełnoprawny członek ich rodziny – zostałam przyjęta ciepło, z miłością i szczyptą humoru tak charakterystyczną dla tej rodziny. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak się za nimi wszystkimi stęskniłam. Brakowało mi Gośki i Freda, Roberta i Róży, Jaśka i Elki. Dodatkowo ta ilość książek w każdym wolnym miejscu mieszkania sprawiała że miałam prawie zawroty głowy, ze szczęścia oczywiście. Mam nadzieję że na rynku już niedługo ukaże się olejny tom Rodziny Niziołków.

czwartek, 27 sierpnia 2015

Porażka roku. Enklawa, Ann Aguirre
Miałam ochotę na coś ciekawego. Książkę która mnie porwie niemal całkowicie, wprowadzi w swój mroczny świat, przedstawi kolejne książkowe „ciacho” do którego mogła wzdychać. Mój wzrok spoczął na Enklawie, która na mojej półce leży od jakiś dwóch lat. Jako że mam zamiar uporać się ze wszystkimi zaległościami zanim znowu wpadnę w wir kupowania książek to pomyślałam „czemu nie”. Cóż, błąd popełniałam już przy zakupie. 

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Do czego jesteśmy zdolni? "Dziecko Gniewu" Paul Grossman
Podobno w każdym z nas drzemie zło – w niektórych głęboko ukryte, śpi i nigdy się nie obudzi. U innych wychodzi na wierzch i obejmuje umysł, sprawia, że człowiek nie jest w stanie myśleć o niczym innym. Zło powoli zabija wszystkie dobre cechy w  człowieku. Nikt tak naprawdę nie może powiedzieć o sobie że jest dobry. Nie wiadomo jaki bodziec obudzi uśpionego w nas potwora. Jeżeli będzie spał przez całe nasze życie to dobrze. 

poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Zbieg okoliczności? Złączeni, Carol Cassella
Czy zwróciliście kiedyś uwagę na dziwne zbiegi okoliczności które towarzyszą nam w całym naszym życiu? Nagle okazuje się że nasz kuzyn  spotyka się z dziewczyną, której dziadkowie pochodzą z Twojej wsi. Albo jesteś na roku z koleżanką, którą znałaś z opowieści swojej dobrej przyjaciółki. W rozmowie z kimś dochodzimy do wniosków, które wprawiają nas w niesamowite zdumienie. Świat pełen jest takich zdarzeń, mniejszych i większych. Czasami diametralnie wpływają na nasze życie, a niekiedy niezwracany na nie nawet najmniejszej uwagi. 

czwartek, 13 sierpnia 2015

Przerwana lekcja muzyki, Susanna KaysenChoroba psychiczna to piętno na całe życie. Lata leczenia, leki, wyrzeczenia, odcięcie od świata pomagają, ale ten potwór, który zniszczył życie niejednemu człowiekowi siedzi gdzieś w głowie. Uśpiony, w stanie spoczynku czeka na dogodny moment, aby ponownie zaatakować.


piątek, 7 sierpnia 2015

A co jeśli jesteśmytylko Wyspą...? "Wyspa" Joanna Miszczuk
Nasz świat nigdy nie był idealny. Niszczyły go wojny, zarazy, choroby, głód, ale w największej mierze my sami sprowadzając na nasze ojczyzny terror, nie pomagając sobie nawzajem i ustawiając pieniądze jako największego Boga.  Nasze błędy nic nas nie nauczyły – historia już nieraz i nie dwa zataczała koło, ale my, ślepo zapatrzeni w siebie nie potrafimy wyciągnąć odpowiednich wniosków i zacząć żyć normalnie. 

A jeżeli żyje na tym świecie ktoś  z kogo powinniśmy brać przykład? Od lat żyją w ukryciu w całkowitej harmonii ze sobą i z ziemią która ich karmi i chroni?

środa, 5 sierpnia 2015

Melodie ulotne #3
Ostatnio więcej mnie tutaj nie ma niż jestem, ale mam na to wytłumaczenie. Przygotowania do wesela i remont w domu skutecznie zajmuje mi całe dnie. Czytam oczywiściecały czas, ale niestety gdy tylko siadam przez komputerem aby naskorbać choć kila linijek oczy same mi się zamykają. Dodatkowo, bardzo żałuje że nie poszłam z moją siostrę na Pielgrzymkę. Bardzo jej zazdroszczę tego zmęczenia, tego klimatu i nastroju, który udziela mi się podczas rozmów telefonicznych. Mam nadzieję że uda mi się pójść na Jasną Górę za rok.

Tymczasem, aby na blogu nie świeciło pustkami przygotowałam dla Was mały post z cyklu, który pojawia się na blogu zbyt rzadko. Chodzi mi oczywiście o posty muzyczne. Miałam tyle planów, ale oczywiście jak zwykle spaliły one na konwece. Jednak dzisiaj mam dla Was coś fascynującego. A mianowicie słów kilka o Studiu Accantus.

@templatesyard