września 2015 - Biblioteka pod Marcepanem

środa, 23 września 2015

Okularnik, Katarzyna Bonda.


Serie wydawnicze, a dokładniej kryminały, mają to do siebie że przyciągają czytelników jak magnes. Można niesamowicie zżyć się z bohaterami i coraz bardziej emocjonalnie przeżywać ich historie i przygody. Po jakimś czasie czytelnik staje się częścią świata wykreowanego przez autorkę i po kolejne tomy sięga z uczuciem, jakby odwiedzał bardzo dobrze sobie znane miejsce. Jednak istnieje zawsze pełna obawa i w głowie może pojawić się myśl „a co jeżeli autor nie sprostał naszym wymaganiom i kolejny tom to będzie totalna klapa?”.  Z takimi obawami sięgałam po Okularnika, Katarzyny Bondy.

piątek, 4 września 2015

Miłe zaskoczenie? Dotyk Julii, Tehereh Mafi
Wyobrażasz sobie życiu bez dotyku? Bez przytulenia ukochanej osoby? Bez pokrzepiającego uścisu? Bez trzymania się za ręce? Zamknij oczy i wyeliminuj wszystkie objawy bliskości z bliskimi Ci ludźmi. Czujesz się coraz bardziej samotny? Przygnębiony? Opuszczony? Dotyk w naszym życiu to bardzo ważny element okazywania uczuć i komunikowania się między sobą. Jeżeli nie ma tego w naszej codzienności, to nie możemy go nazwać tylko egzystencją. 

Na takie życie skazana jest Julia. 

środa, 2 września 2015

Fatum. Cudze grzechy, Danielle Stel
Czy chciałabyś całe swoje życie pokutować za błędy innych? Przez całe życie nieść za sobą piętno, które ktoś inny na Tobie pozostawił? Czy wyobrażasz sobie żyć normalnie gdy wszyscy w koło mają Cię za nic?

Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Annabelle.

@templatesyard